sobota, 18 stycznia 2014

Surówka z kapusty kwaszonej i buraczka z pestkami dyni

O kapuście kiszonej w diecie czworonogów pisaliśmy już przy okazji obiadku z ziemniaczkiem w mundurku z surówką z kapusty kwaszonej.
O buraczkach w naszej pieskiej diecie też już się rozpisywaliśmy przy okazji obiadku z makrelą wędzoną z buraczkiem i fasolką szparagową.
O pestkach dyni też już wspominaliśmy przy okazji pomysłu na przekąskę czyli prażonych pestkach dyni a także przy okazji  pomysłu na smaczki, nagrody dla psiaków. Więcej informacji na temat pestek dyni w diecie czworonoga przeczytacie też na przykład tutaj i tu.
O kminku pisaliśmy tu.
A o czarnuszce tutaj.

Wykorzystując te niezwykle zdrowe dla nas czworonogów składniki, rodzice przygotowali dla mnie pyszny i chrupiący obiadek :) surówkę z kapusty kwaszonej i buraka z pestkami dyni :)

Potrzebujemy:

- 2 łyżki kapusty kwaszonej (DOMINIK)
- 2 łyżki łuskanych pestek dyni
- pół marchewki
- pół buraka
- pół łyżeczki kminku całego
- pół łyżeczki czarnuszki
- 2 łyżki oleju rzepakowego

Marchewkę obieramy ze skórki i trzemy na tarce (grube oczka). Z buraczkiem postępujemy identycznie jak z marchewką. Pestki dyni mielimy w młynku lub rozdrabniaczu.
Do miseczki wrzucamy kapustę, startą marchewkę, startego buraczka, kminek, czarnuszkę oraz zmielone pestki dyni, dodajemy olej, mieszamy i gotowe :)

smacznego chrupania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz