czwartek, 15 maja 2014

Pomysł na niskokaloryczną przekąskę dla psa - MROŻONE KAWAŁKI SELERA NACIOWEGO czyli NATURALNE GRYZAKI

O świeżym selerze naciowym pisaliśmy już w zeszłym roku, przy okazji naszego pomysłu na naturalny gryzak dla czworonogów.
Seler naciowy to niskokaloryczne pyszne warzywo, które nie tylko czyści zęby, lecz także odświeża oddech. Seler naciowy zawiera mnóstwo błonnika, witamin oraz minerałów: witaminę A, C, K, B, potas, wapń, żelazo, fosfor, sód.
To świetny środek moczopędny, który wspomaga zdrowie naszego układu moczowego - chroni przed infekcjami układu moczowego, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu.
Seler naciowy reguluje ciśnienie krwi, wspomaga system odpornościowy, łagodzi ból związany z zapaleniem stawów - co szczególnie ważne dla naszych starszych czworonożnych braci.
Seler dba też o zdrowie naszych serduszek, chroni nas przed nowotworami.
Seler to świetna przekąska dla nerwusów, takich jak ja - zmniejsza nerwowość, uspokaja.
Wiele ciekawych informacji na temat selera naciowego w naszej diecie przeczytacie tutajtututututajtutu, i tutaj.

Ponieważ lato coraz bliżej, coraz cieplej się robi, rodzice wymyślili dla mnie przekąskę z selerem w roli głównej, ale tym razem w formie zamrożonej :)

Łodygę selera myjemy, osuszamy, kroimy na mniejsze kawałki, wkładamy do zamykanego pojemniczka, a następnie do zamrażarki na kilka godzin - wyjmujemy i mamy naturalne twarde gryzaki, świetne na upały :)

kawałki selera przed włożeniem do zamrażarki 
a to już zamrożone kawałki selera gotowe do chrupania :)

a tu ja - pozuję z mrożonym selerkiem :) Inne pomysły rodziców na mrożone przekąski (które świetnie sprawdzają się w sezonie letnim), o których już pisaliśmy znajdziecie:
tutaj: mrożone kawałki marchewki
tutaj: mrożone kawałki papryki
tutaj: mrożone kawałki jabłka

smacznego chrupania :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz