sobota, 7 grudnia 2013

Pomysł na zdrową przekąskę dla psa - SUSZONE OWOCE, czyli SUSZONY ANANAS, SUSZONE MORELE i SUSZONE DAKTYLE

Ostatnio Tata upolował dla mnie w sklepie kilka zdrowych przekąsek - suszone owocki, a dokładnie suszonego ananasa, morele i daktyle :) Pyszne i zdrowe.

Wybierając suszone owoce, warto zwrócić uwagę na to, aby były niesiarkowane, czyli aby nie zawierały konserwantów, dodatkowo ważne aby były bez dodatku cukru, oleju i innych śmieci, jakie producenci potrafią pchać do suszonych owoców.

Suszone ananasy.
Źródło przede wszystkim błonnika, wapnia, potasu, witaminy C, antyutleniaczy, bromeliny (która działa przeciwzapalnie) oraz manganu (który zapewnia mocne i zdrowe kości). Więcej informacji na temat ananasa w diecie czworonoga znajdziecie tu i tutaj.

takie suszone ananaski dostałem od Taty :)


są jak miękkie gryzaki :) dodatkowo słodkie i pyszne :)
 Suszone morele.
Źródło przede wszystkim błonnika, potasu i beta karotenu (który ma działanie antynowotworowe).  Więcej info na temat suszonych moreli w diecie czworonoga znajdziecie tu i tutaj.

jak widzicie już prawie całą paczkę pochłonąłem ;] dobrze że rodzice zdjęcie zdążyli zrobić zanim spałaszuję całą pakę ;]
Suszone daktyle.

Przez wzgląd na zawartość błonnika, świetnie działają na brzuszek (eliminują zaparcia). Są też źródłem przede wszystkim potasu, miedzi, magnezu i witaminy B6. Oprócz pogryzania ich w formie przekąski, można je wykorzystać do ciasteczek (wystarczy, że w lewym górnym rogu w wyszukiwarce wpiszecie słowo "daktyle", a znajdziecie wiele przepisów na ciacha z daktylami, które robi dla mnie Mama), albo do zrobienia kulek daktylowych lub nieco bardziej podrasowanych kulek daktylowo-kokosowych :)

smacznego pogryzania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz