sobota, 22 sierpnia 2015

SUROWY BEZGLUTENOWY TYDZIEŃ OWSIANKOWY :)

O tzw."owsiankowych tygodniach" pisałem całkiem niedawno TUTAJ. 

Bazą takich owsiankowych tygodni są płatki owsiane. Ponieważ jestem na diecie bezglutenowej, Rodzice wykorzystują bezglutenowe płatki owsiane, o których pisałem TU.
Oprócz bezglutenowych płatków owsianych PROVENA, Rodzice znaleźli drugiego producenta bezglutenowych płatków owsianych - PIĘĆ PRZEMIAN.

Płatki owsiane bezglutenowe Pięć Przemian są nieco tańsze od bezglutenowych płatków owsianych Provena - opakowanie 500 g kosztuje ok. 10 zł


Dwa tygodnie temu, kiedy na zewnątrz szalały jeszcze upały, po raz kolejny cieszyłem się "owsiankowym tygodniem" :) Nie dość, że bezglutenowym, to jeszcze surowym :) Mama jest naszą domową surojadką, więc od czasu do czasu próbuje przemycić swój surowy sposób jedzenia do menu mojego i Taty :) 


A oto jak wyglądały moje surowe bezglutenowe owsiankowe obiady w poszczególne dni tygodnia.

PONIEDZIAŁEK
SUROWA BEZGLUTENOWA OWSIANKA Z NEKTARYNKĄ I ORZECHAMI BRAZYLIJSKIMI  

Potrzebujemy:
- 1 nektarynkę
- 2 łyżki bezglutenowych płatków owsianych
- 4 orzechy brazylijskie

Nektarynkę myjemy, usuwamy pestkę, miąższ nektarynki blendujemy. Do zblendowanej nektarynki dodajemy płatki owsiane, dokładnie mieszamy i odstawiamy "na noc" (na kilkanaście godzin do pory obiadu) pod przykryciem do lodówki. W porze obiadu, wyjmujemy owsiankę z lodówki, dokładnie ją mieszamy i dodajemy do niej orzechy brazylijskie, które uprzednio mielimy w rozdrabniaczu lub młynku.
WTOREK
SUROWA BEZGLUTENOWA OWSIANKA Z POMIDOREM I PESTKAMI SŁONECZNIKA

Potrzebujemy:
- 1 mały pomidor
- garść natki pietruszki
- szczyptę mielonej kurkumy bio
- 2 łyżki bezglutenowych płatków owsianych
- 1 łyżeczkę łuskanych pestek słonecznika bio

Pomidora myjemy, usuwamy biały głąbek, miąższ pomidora blendujemy wraz z natką pietruszki. Do zblendowanego pomidora dodajemy płatki owsiane oraz kurkumę, dokładnie mieszamy i odstawiamy "na noc" (na kilkanaście godzin do pory obiadu) pod przykryciem do lodówki. W porze obiadu, wyjmujemy owsiankę z lodówki, dokładnie ją mieszamy i dodajemy do niej pestki słonecznika, które uprzednio mielimy w rozdrabniaczu lub młynku.
ŚRODA
SUROWA BEZGLUTENOWA OWSIANKA Z BANANEM I ORZECHAMI BRAZYLIJSKIMI  

Potrzebujemy:
- 1 dojrzały banan
- 2 łyżki bezglutenowych płatków owsianych
- 4 orzechy brazylijskie

Banana obieramy ze skórki i rozgniatamy widelcem. Do rozgniecionego banana dodajemy płatki owsiane, dokładnie mieszamy i odstawiamy "na noc" (na kilkanaście godzin do pory obiadu) pod przykryciem do lodówki. W porze obiadu, wyjmujemy owsiankę z lodówki, dokładnie ją mieszamy i dodajemy do niej orzechy brazylijskie, które uprzednio mielimy w rozdrabniaczu lub młynku.
CZWARTEK
SUROWA BEZGLUTENOWA OWSIANKA Z MANGO I ORZECHAMI BRAZYLIJSKIMI  

Potrzebujemy:
- pół mango (bez pestki i skóry)
- 2 łyżki bezglutenowych płatków owsianych
- 4 orzechy brazylijskie

Mango blendujemy. Do zblendowanego mango dodajemy płatki owsiane, dokładnie mieszamy i odstawiamy "na noc" (na kilkanaście godzin do pory obiadu) pod przykryciem do lodówki. W porze obiadu, wyjmujemy owsiankę z lodówki, dokładnie ją mieszamy i dodajemy do niej orzechy brazylijskie, które uprzednio mielimy w rozdrabniaczu lub młynku.PIĄTEK
SUROWA BEZGLUTENOWA OWSIANKA Z PAPRYKĄ I NASIONAMI CHIA

Potrzebujemy:
- 1 małą paprykę żółtą
- garść natki pietruszki
- 2 łyżki bezglutenowych płatków owsianych
- pół łyżeczki nasion chia bio

Paprykę myjemy, usuwamy nasiona, miąższ papryki blendujemy razem z natką pietruszki. Do zblendowanej papryki dodajemy płatki owsiane, dokładnie mieszamy i odstawiamy "na noc" (na kilkanaście godzin do pory obiadu) pod przykryciem do lodówki. W porze obiadu, wyjmujemy owsiankę z lodówki, dokładnie ją mieszamy i dodajemy do niej nasiona chia, które uprzednio mielimy w młynku.Tak oto wyglądał mój surowy, bezglutenowy tydzień owsiankowy :)

2 komentarze:

  1. Moja porcja owsianki na śniadanie wydała mi się teraz niesłychanie nudna:) Wypróbuję, któryś z Twoich przepisów:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. :) Zapraszamy do próbowania [na blogu jest mnóstwo przepisów na owsianki, ponieważ nasz Bite uwielbia owsiankę] i życzymy smacznego. Pozdrawiamy :)

      Usuń