sobota, 10 sierpnia 2013

Owsianka inaczej/ Owsianka na wzmocnienie i oczyszczenie - Owsianka z brokułem i pestkami słonecznika

Po zabiegu usuwania przepukliny pępkowej (przed zabiegiempo zabiegu) wciąż jestem troszkę osłabiony, więc mama postanowiła przygotować dla mnie coś zdrowego, ciepłego, pożywnego, odtruwającego i wzmacniającego, czyli  owsiankę :) z brokułem i pestkami słonecznika z dodatkiem oliwy z oliwek extra virgin.
W dzień kiedy miałem zabieg nie mogłem nic jeść, ani przed ani po zabiegu, więc mój brzuszek potrzebuje błonnika, ani rozruszać pracę jelit i pozbyć się resztek "głupiego jasia" z organizmu. Owsianka to nie tylko bogate źródło błonnika, to także świetny sposób na oczyszczenie i wzmocnienie organizmu (http://www.cesarsway.com/dog-care/dog-nutrition/Dog-Approved-People-Food).
Brokuł, z kolei, to źródło nie tylko błonnika, lecz także między innymi wapnia (http://moderndogmagazine.com/articles/how-make-sure-your-dog-eats-his-vegetables/29929http://dogtime.com/people-food-for-pets-ernie-ward.html), dodatkowo wspomaga detoksykację organizmu.
Oliwa z oliwek to też samo dobro - przede wszystkim wspomaga pracę układu odpornościowego i dodaje energii (http://www.dogster.com/lifestyle/dog-health-diet-olive-oilhttp://www.pawnation.com/2013/01/07/12-natural-supplements-for-dogs/8).

No ale dość wymądrzania się ;]
Aby przygotować pyszną i zdrową owsiankę z brokułem, potrzebujemy:

- 1 duża różyczka brokuła
- 3 łyżki płatków owsianych
- 12 łyżek wody
- 1 łyżka pestek słonecznika
- 1 łyżka oliwy z oliwek extra virgin

Brokuła myjemy i siekamy drobno nożem. Do garnuszka wrzucamy płatki, pestki słonecznika i wodę. Zagotowujemy zawartość garnuszka, zmniejszamy ogień i gotujemy ok. 3 minutek na bardzo małym ogniu. Ściągamy z ognia, wrzucamy posiekany brokuł, mieszamy, odstawiamy do przestudzenia, dodajemy oliwę z oliwek extra virgin, mieszamy i podajemy do jedzonka :)


smacznego wzmocnienia :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz