sobota, 24 sierpnia 2013

Szybki obiad jednogarnkowy - Groch z białą kapustą

Ostatnio tata przygotowywał obiad na tydzień na kilka dni - postanowił zrobić groch z białą kapustą. Mama pomagając tacie z obiadem wpadła na genialny pomysł. "My będziemy mieć na obiad groch z kapustą, dlaczego Bite ma też nie spróbować takiego jedzonka?", powiedziała do taty. I jak powiedziała tak się stało :) Na drugi dzień wszyscy troje zajadaliśmy się kapustą z grochem na obiad :) Rodzice jedli swoją wersję, trochę inaczej przyprawioną, a ja swoją :)

Tak na marginesie, kapusta jest bardzo zdrowym warzywem dla nas czworonożnych dzieci, zawiera różne antyoksydanty, wspomaga trawienie, ogólnie poprawia pracę układu pokarmowego, a nawet ma właściwości antynowotworowe (http://moderndogmagazine.com/articles/can-dogs-eat-cabbage/37975http://dogcare.dailypuppy.com/can-dogs-cabbage-2753.html). Groch, z kolei, to przede wszystkim źródło białka, witaminy B (tiaminy), fosforu, potasu i błonnika.

Wracając do mojej wersji obiadku, potrzebujemy:

- 2 łyżki grochu łuskanego połówki
- kawałek kapusty białej
- kawałek marchewki
- garść posiekanej natki pietruszki i koperku
- 2 łyżki oliwy z oliwek extra virgin

W garnuszku zagotowujemy wodę i wrzucamy groch, timer nastawiamy na 15 min. Po 5 minutach dodajemy kawałek poszatkowanej kapusty i kawałek obranej i pokrojonej w kostkę marchewki. Pod koniec gotowania dodajemy koperek i natkę pietruszki. Zawartość garnuszka odcedzamy, dodajemy oliwę, mieszamy i gotowe :)

smacznego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz