sobota, 2 sierpnia 2014

OCET JABŁKOWY dla psa

Ocet jabłkowy to naturalny suplement i antybiotyk nie tylko w diecie dwunogów lecz także czworonogów. To co ważne - ocet jabłkowy zakupiony w sklepie powinien być organiczny lub bio, tak aby jego składniki były naturalne, a sam ocet był naturalnie mętny.

Ocet jabłkowy można stosować doustnie, a także zewnętrznie. Można go podawać codziennie jako suplement diety, lub w ramach terapii przy leczeniu różnych dolegliwości.

Ocet jabłkowy zawiera mnóstwo składników odżywczych, między innymi witaminy: A, B1, B2, B6, C, P oraz E, a także potas, wapń, cały szereg aminokwasów oraz enzymów, a także błonnik (pektyna).

Właściwości octu jabłkowego:

- oczyszcza organizm z substancji toksycznych

- zabija komórki nowotworowe

- obniża cholesterol i poziom cukru we krwi

- korzystnie wpływa na serce

- oczyszcza i zapewnia zdrowy układ moczowy, chroni przed powstawaniem kamieni nerkowych

- podnosi odporność organizmu na różnego rodzaju infekcje; jest naturalnym antybiotykiem, ma właściwości antybakteryjne i antygrzybicze

- poprawia stan skóry i sierści; zwalcza łupież, zapobiegania łuszczeniu się skóry (przy myciu można zastosować płukankę - po myciu szamponem i spłukaniu wodą, dodatkowo spłukać sierść mieszanką octu jabłkowego z wodą w równych proporcjach)

- poprawia trawienie, eliminuje gazy, wzdęcia i zaparcia

- łagodzi ból stawów i zapalenie stawów (ocet jabłkowy rozkłada złogi wapnia i odbudowuje kości)

- łagodzi ból związany z przemęczeniem mięśni

- wspomaga leczenie zapalenia spojówek (kilka razy dziennie, wmasować w kark psiaka odrobinę octu jabłkowego, po kilku dniach objawy zapalenia powinny ustąpić); zmniejsza łzawienie oczów (ocet podawany doustnie w wodzie do picia)

- łagodzi skórne infekcje bakteryjne i grzybicze, skórne wypryski, oraz alergie skórne (jeśli na skórze nie ma otwartych ran, ocet jabłkowy nanieść wacikiem bezpośrednio na zmiany skórne; jeśli na skórze występują otwarte rany, ocet jabłkowy zmieszać z wodą w proporcji 1:1 i nanieść na skórę; po 24 godzinach od pierwszego zastosowania zmiany powinny zacząć ustępować)

- zapobiegania infekcjom usznym (kilka kropel octu jabłkowego wymieszanego z wodą w równych proporcjach wkropić bezpośrednio do ucha)

- dzięki zawartości potasu, ocet jabłkowy zapewnia zdrowe pazurki i zęby, zwalcza próchnicę zębów

- chroni przed pchłami (1 łyżeczka octu dodana do miski z wodą - jako środek zapobiegający; jeśli psiak jest zapchlony - po myciu szamponem i spłukaniu wodą, dodatkowo spłukać sierść mieszanką octu jabłkowego z wodą w równych proporcjach)

- chroni przed kleszczami (1 łyżeczka octu dodana do miski z wodą - jako środek zapobiegający)


Dawkowanie:

Doustnie, jako suplement: 1 łyżeczka octu jabłkowego na dzień w przypadku psiaka o wadze ok. 7 kilogramów (dodawać codziennie do picia lub jedzenia)
Przy stosowaniu zewnętrznym ważne aby pamiętać, że octu jabłkowego nie wolno stosować bezpośrednio na oczy ani okolice oczu, nie wolno też stosować octu jabłkowego na otwarte rany. Przy zewnętrznych płukankach, najlepiej stosować proporcje 1:1 (ocet jabłkowy : woda).

Wiele bardzo ciekawych informacji na temat octu jabłkowego znajdziecie tutajtutajtutajtutajtutajtutajtutajtutaj i tu oraz tu.

ja do picia i do jedzonka dostaję taki ocet (kupiony przez rodziców w Rossmannie za niecałe 12 złotych)  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz