sobota, 7 września 2013

Rozgrzewające ciasteczka gruszkowe z cynamonem i imbirem

Mama już marznie przy takiej pogodzie ;] stąd jej pomysł na rozgrzewające ciasteczka dla mnie - rozgrzewające bo z imbirem i cynamonem.

Imbir i cynamon to przyprawy, które pozytywnie wpływają na zdrowie nie tylko "dwunogów"  (czyli ;] ludzi) lecz także nas - czworonogów. 

Wśród swoich wielu cennych właściwości, zarówno cynamon jak i imbir łagodzą nudności, dlatego też są często wykorzystywane w leczeniu choroby lokomocyjnej u psiaków. 

Cynamon, między innymi, dodaje energii, poprawia krążenie (rozgrzewa), poprawia pracę mózgu (wąchanie cynamonu w czasie nauki komend może przyspieszyć nasze :) pieskie zapamiętywanie) , reguluje poziom cukru we krwi, ma też działanie antybakteryjne i przeciwzapalne a więc stymuluje układ odpornościowy, co już za niedługo, w okresie przeziębień, będzie bardzo ważne. (więcej informacji na temat cennych właściwości cynamonu w diecie psiaków znajdziecie tutaj). 

Imbir, z kolei, nie tylko poprawia krążenie (a więc rozgrzewa) i działa antybakteryjnie oraz przeciwzapalnie (jak cynamon), dodatkowo wykazuje właściwości wiatropędne, wspomaga przyswajanie pokarmów, a więc ułatwia trawienie. (więcej informacji na temat cennych właściwości imbiru w diecie psiaków znajdziecie tutaj). 

A oto co potrzeba nam do przygotowania pysznych rozgrzewających ciasteczek gruszkowych z dodatkiem imbiru i cynamonu:

- 1 duża gruszka
- 1 łyżeczka cynamonu mielonego
- pół łyżeczki imbiru mielonego
- 15 łyżek płatków owsianych 

Gruszkę myjemy, obieramy ze skórki (skórki zostawiamy do suszenia), usuwamy pestki, blendujemy, dodajemy cynamon i imbir, mieszamy, dodajemy płatki owsiane, znowu mieszamy i odstawiamy na 1 godzinę (co jakiś czas należy masę zamieszać). Następnie, łyżeczką maczaną w zimnej wodzie nakładamy porcje ciasta na suchą rozgrzaną patelnię i suszymy z obu stron do zarumienienia. smacznego rozgrzewania się na spacerach w chłodne dni :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz