sobota, 6 kwietnia 2013

Puszkowa ryba nie zawsze nie zdrowa - Sardynki w sosie pomidorowym z cieciorką i fasolą białą

Ryby w puszkach to temat kontrowersyjny - wielu z nas uważa, że puszki rybne są niezdrowe. Nie zamierzamy się z nikim sprzeczać, według nas jeśli psiak nie dostaje w swojej diecie wcale soli - od czasu do czasu dobra (czytajcie ETYKIETY) ryba z puszki nie zaszkodzi. Wśród wielu puszek rybnych na półkach w sklepie można znaleźć "perełki" - czyli puszki rybne z bardzo dobrym składem. Owszem są one bardzo często dużo droższe od swoich półkowych kolegów - puszek z marnym składem, a czasem nawet i bez podanego składu, ale od czasu do czasu można wydać kilka złotych więcej.

Będziemy pisać o takich perełkach - perełkach naszym zdaniem - bo oczywiście nie każdy musi zgadzać się z naszym wyborem.

Najważniejsze przy wybieraniu puszek rybnych to CZYTANIE ETYKIET ZE SKŁADEM.

Naszą pierwszą zdobyczą wyszukaną na sklepowych półkach, która naszym zdaniem zasługuje na uwagę są sardynki w sosie pomidorowym PRINCES.
Wykorzystując puszkę rodzice przygotowali mi pyszny obiadek, poniżej przepis:

SARDYNKI W SOSIE POMIDOROWYM Z CIECIORKĄ I FASOLĄ BIAŁĄ

Potrzebujemy:

- sardynki w sosie pomidorowym PRINCES
- cieciorka i biała fasola drobna

Cieciorkę i fasolę moczymy przez noc w wodzie, odcedzamy, zalewamy świeżą wodą, po czym gotujemy w wodzie oczywiście bez soli przez ok. 30 min. Odcedzamy i łączymy z rybką w sosie pomidorowym. Gotowe.

efekt:smacznego :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz