sobota, 6 kwietnia 2013

Majerankowy łosoś atlantycki z ziemniaczkiem w mundurku i groszkiem zielonym

I czas na przepis z rybką :) moim ulubionym mięskiem ;] tym razem z łososiem atlantyckim :) mniamuśny :) pysznościowy :) i zdrowy :)

Rybki u nas w domu są zawsze - zajadam się nimi ja i tata. Tata zawsze dba o to, aby w lodówie była rybka dla niego i dla synka;]

Tata robiąc sobie obiadek - tym razem bez rybki - bo przygotowywał żurek wegetariański z ziemniaczkami w mundurkach - pomyślał o synku i ugotował ziemniaki, tak aby synek mógł zjeść - tzn. bez soli ale w majeranku i z liściem laurowym.
Tym sposobem wiedziałem, że na obiad dostanę coś z ziemniakiem w mundurku - ale będąc na spacerze z tatą, nie zauważyłem, że mama wyciąga łososia z zamrażarki do rozmrożenia - więc wyobraźcie sobie moją radość, gdy zobaczyłem, że do ziemniaczka mama wyciąga folię i wkłada w nią rybkę :))))

Ale po kolei:

Przepis na obiadek - Majerankowy łosoś atlantycki z ziemniaczkiem w mundurku i groszkiem zielonym

Potrzebujemy:

- filet łososia atlantyckiego mrożony
- ziemniak
- groszek zielony mrożony
- majeranek, liść laurowy
- troszkę oleju rzepakowego

Ziemniaka gotujemy w skórce w wodzie bez soli, ale za to z majerankiem i liściem laurowym. Groszek przelewamy tylko wrzątkiem. Rybkę rozmrażamy przez noc w lodówce. Następnie osuszamy ją ręcznikiem papierowym, kładziemy na folię aluminiową lekko natłuszczoną olejem i posypujemy majerankiem Dokładamy na nią ziemniaka pokrojonego na mniejsze części oraz groszek zielony. Zawijamy paczuszkę z folii i opiekamy na patelni (5 min. z każdej strony). Gotowe :)

łosoś z majerankiem, ziemniaczkiem i groszkiem przed zawinięciem w paczuszkę:


paczuszka z rybką i resztą dobroci;]


i gotowy obiadek:)
smacznego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz