sobota, 5 października 2013

Pomysł na zdrową przekąskę dla psa i coś zdrowego do picia - ORZECH KOKOSA i WODA ZE ŚWIEŻEGO KOKOSA

Orzech kokosa i woda z jego wnętrza to samo zdrowie nie tylko dla ludzi, lecz także dla nas czworonożnych dzieci.
Kokosa trzeba rozłupać i obrać go ze skorupy i brązowej błonki. Tak przygotowany kokos możemy do 5 dni przechowywać w lodówce. A wodę uratowaną z rozłupanego kokosa, wlewamy do miseczki i pijemy :)

Kawałki obranego kokosa kroimy w kosteczki albo paseczki i mamy świetną przekąskę na spacer albo nagrodę w czasie zabawy :)
Możemy też koksa rozdrobnić w rozdrabniaczu albo zetrzeć na tarce i mamy super pyszną i zdrową posypkę do obiadów :)

Miąższ kokosa to samo zdrowie - zawiera albuminę, która występuje w białkach jajek i wspomaga budowę czerwonych krwinek. Zawarty w miąższu olej kokosowy zawiera też kwas laurynowy, który w organizmie przekształca się w monolauryn - substancję o silnych właściwościach antybakteryjnych, antywirusowych i antygrzybicznych, wspomaga też odporność. Miąższ kokosa to też źródło błonnika.

Woda z kokosa, z kolei, to przede wszystkim zdrowe cukry proste, witaminy (z grupy B), minerały (wapń, żelazo, magnez, cynk), elektrolity, enzymy (wspomagające trawienie i metabolizm), aminokwasy, cytokiny (działanie przeciwnowotworowe i przeciwzakrzepowe) i fitohormony.

Więcej na temat orzecha kokosa w diecie czworonogów możecie poczytać tutaj i tu.


kawałki kokosa po rozłupaniu orzecha, przed obraniem z brązowej błonki i pokrojeniem w paseczki na spacer :)

a tu mama przygotowuje paseczki kokosa na spacerek dla Bite'a :) 
PS. Wody z kokosa nie sfotografowaliśmy, bo po rozłupaniu orzecha i przelaniu wody do miseczki rodzice nawet nie zauważyli kiedy ją wypiłem - szybko się z nią rozprawiłem bo za pyszna była aby zostawiać coś na później ;]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz