sobota, 16 sierpnia 2014

Pomysł na przekąskę dla psa - MROŻONE NÓŻKI BROKUŁA czyli naturalne gryzaki

O brokułach pisaliśmy już przy okazji przepisu na owsiankę na wzmocnienie i oczyszczenie.

Brokuły (wszystkie ich części: różyczki, łodygi i liście) to samo zdrowie dla nas czworonogów.
Brokuł to źródło błonnika (który reguluje trawienie), wapnia (który zapewnia mocne kości), beta-karotenu, kwasu foliowego, witamin A i C.
Brokuły mają działanie antynowotworowe, pomagają walczyć z infekcjami (wzmacniają odporność organizmu), a także problemami sercowymi i skórnymi. Regulują poziom cukru we krwi. Dodatkowo, wspomagają oczyszczanie organizmu i metabolizowanie leków (co jest bardzo ważne na przykład jeśli musieliście przejść jakiś zabieg medyczny).
Psiaki mogą jeść zarówno surowy jak i gotowany brokuł, a nawet brokuł w postaci mrożonej.
Nóżki brokuła na surowo to naturalne gryzaki - czyszczą zęby i wzmacniają dziąsła. Dodatkowo, jeśli chodzi o substancje o działaniu antynowotworowym, nóżki brokuła zawierają ich znacznie więcej niż różyczki.

Brokuły uwielbiam chrupać na surowo - różyczki, liście i łodygi. Z łodygi rodzice często przygotowują dla mnie słupki do pochrupania.
A ponieważ ostatnio panowały straszne upały, Mama wpadła na genialny pomysł :) Przekąskę w formie mrożonych nóżek brokuła :)

Wymytą i osuszoną nóżkę brokuła jeśli trzeba obieramy ze zdrewniałej skórki, kroimy w słupki, wkładamy do zamykanego pojemnika i do zamrażarki. Po kilku godzinach możemy się chłodzić chrupiąc zamrożone kawałki nóżek brokuła :) Taka przekąska nie tylko chłodzi, ale też czyści zęby i wzmacnia dziąsła :)


słupki z nóżek brokuła przygotowane do zamrożenia;
zdjęcia zamrożonych nóżek brokuła nie ma, bo rodzice nie zdążyli zrobić zdjęcia ;] po prostu za szybko je zjadłem ;]

Źródła:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz